DÔLEŽITÉ: Za to, že znovu počuje, vďačí vnučke!

Pani Irena (85 rokov) stratila sluch a spolu s ním pozitívny postoj. Deň odo dňa prestávala počuť svojich blízkych, správy v televízii, predavačku v obchode… Od úplnej hluchoty ju zachránila vnučka.

1

Na Slovensku každá druhá osoba vo veku 56–59 rokov má vážne problémy so sluchom. Medzi nimi až 4 z 10 sú v podstate hluché, ale problém pred blízkymi skrývajú. Štatistiky sú znepokojujúce: 50 % nedoslýchavých ľudí nenosí načúvací prístroj, pretože na neho nemajú. Vo výsledku sa nedoslýchaví ľudia izolujú, prestávajú vychádzať z domu a stretávať so známymi. Väčšina z nich sa hnevá, že ostatní hovoria potichu a nevýrazne. V dôsledku nechcú (ani sami sebe!) priznať, že jednoducho strácajú sluch.

Operácie som sa nedočkala

Pani Irena bola jednou z tisícov nedoslýchavých osôb na Slovensku. Čakala až 6 rokov na operáciu sluchu, aby sa po týchto 6 rokoch od špecializovaného lekára počula: Je mi to veľmi ľúto, ale s Vašou nedoslýchavosťou a vo Vašom veku je taká operácia veľkým rizikom. Môžu sa objaviť komplikácie, šumenie v ušiach, nepredvídateľné neurologické poruchy.

Skúšala som sa zmieriť s tým, že skoro nič nepočujem.

Ale ako? Dcéra, zať aj vnuci sa snažili, ako to len šlo. A ja som sedela pri stole, usmievala sa na nich, ale… ničomu z toho, čo mi hovorili, som nerozumela! Syn sa rozčuľoval, že nahlas počúvam správy, takže som sa zatvárala vo svojej izbe. Skúšala som veľa načúvacích prístrojov, ale kvalita zvuku v nich bola hrozná. Tie naslúchadla človeka tak rozčuľujú, tie všetky zvuky navyše, vŕzganie, pískanie. Radšej by som bola hluchá ako poleno, ako ich nosiť! – rozpráva.

– V skutočnosti za všetko vďačím svojej vnučke, ktorá pracuje ako zdravotná sestra v renomovanom domove dôchodcov vo Švajčiarsku pri Bodamskom jazere. Čo všetko tam nemajú! Bazény, masáže, procedúry, moderné terapie – na všetko! Beáta [vnučka pani Ireny] urobila všetko pre to, aby zachránila môj sluch, ktorý sa zhoršoval strašidelným tempom. Istý deň ku mne prišla a hovorí:

„Vieš, babička, moji zverenci vo Švajčiarsku dostávajú takú rastlinnú kúru v kapsuliach, po ktorej sa im sluch zlepšuje. Priveziem ti ju!“ Usmiala som sa, pretože ako mi nejaké rastlinky pomôžu, keď nepomohol samotný lekár, ešte navyše taký špecialista. Ale Beáta je tvrdohlavá a tú kúru mi kúpila. Nechcela som, jej spôsobiť bolesť, takže som brala: 2 kapsule denne. Môj lekár mi povedal, že mi to určite neublíži, a iste ani nepomôže…

Teraz už viem, ako veľmi sa lekár mýlil

  • S kúrou som začala v marci. V máji som si všimla, že opäť počujem ľudí v autobuse, že na ulici počujem, čo mi ľudia hovoria! Nemusela som neustále prosiť o zopakovanie. Pomyslela som si: zázraky sa nedejú, možno sa mi to len zdá?… Ale už to tak zostalo! Opäť som rada počúvala rádio a televíziu, rada som trávila čas s rodinou. Neviete si predstaviť, aký je to pocit znova počuť ľudí okolo seba!

Najbližší neverili vlastným očiam…

Pani Irena si po kúre nechala znovu urobiť vyšetrenia a ukázalo sa, že komfort sluchu v obidvoch ušiach sa výrazne zlepšil. Rodina pani Ireny bola šokovaná – nemohli si odvyknúť na zvyšovanie hlasu v jej prítomnosti. A fakty sú také, že vďaka tejto kúre pani Irena teraz počuje aj to, čo jej vnučka hovorí z druhého izby!

Kúra, o ktorej je reč, sa volá Multilan Active a obsahuje prírodné prísady, ktoré silne stimulujú prúdenie krvi v mozgu, regenerujú sluchové bunky a podporujú regeneračné procesy sluchového nervu. Navyše, výskumy ukázali, že tieto látky sú 100% prírodné a bezpečné.

Švajčiarska kúra, ktorá opravuje sluch je odnedávna dostupná aj na Slovensku. Z tohto dôvodu máme pre čitateľov nášho portálu výnimočnú akciu: z nasledujúceho odkazu je možné získať Multilan Active za účasť vo zľavovom klubu so zľavou o 32 € lacnejšie. Špeciálna ponuka bude platná dokonca stredy 8.11.2017