Prezident SR odovzdal dekréty slovenským dealflympionikom

08072013_c2

Prezident SR odovzdal dekréty slovenským dealflympionikom – Bratislava – 08.07.2013

Prezident Ivan Gašparovič prijal členov výpravy Slovenskej republiky na 22. letných dealflympijských hrách Sofia 2013.

Prezident Slovenskej federácie nepočujúcich športovcov Miloš Štefek v príhovore v posunkovej reči uviedol, že je preňho cťou predstaviť mu športovcov,* „ktorí svojimi výkonmi dokazujú že sú špičkou aj medzi športovcami bez sluchového postihnutia.“* Miloš Štefek vyjadril presvedčenie, že výprava splní svoju športovú úlohu a jej členovia budú mať opäť príležitosť stretnúť sa s prezidentom Slovenskej republiky pri oslavách úspechu slovenskej dealflympijskej reprezentácie.

Prezident Ivan Gašparovič odovzdal dekrét a slovenskú štátnu vlajku Rastislavovi Hrdlíkovi, vedúcemu výpravy slovenských dealflympionikov, ktorý mu potom predstavil jednotlivých členov výpravy.

Po zložení slávnostného sľubu našich dealflympijských reprezentantov sa k nim prihovoril Ivan Gašparovič. Zablahoželal im k prebojovaniu sa do reprezentačného tímu športovcov. Zaželal im veľa športového šťastia a vytrvalosti, „pretože už nebudete reprezentovať iba seba, ale Slovenskú republiku.“ Hlava štátu vyjadrila presvedčenie, že po všetkých problémoch, ktoré sa udiali na Slovensku v rámci Slovenskej federácie nepočujúcich športovcov, dokážu naši dealflympionici dôstojne a s húževnatosťou im vlastnou „reprezentovať Slovenskú republiku tak, aby sme po vašom návrate mohli byť na vás všetci hrdí,“ povedal prezident.