Pravidlá používania fóra
Pridať nový príspevok
Zobraziť príspevkov na stranu   


9. 10. 11:29

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [1]

Monika
7. 11. 2016 15:09

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [7][2] RE: kochlerny implanta

Nedá mi nereagovať milá Lena.Píšete mi zo srdca.Stratila som sluch postupne,keď bola strata sluchu už dosť veľká som sa zľakla.Prihlásila som sa do centra Myslím.Absolvovala som 1 stupeň.Tam som,ale pochopila,že mi to je asi nanič pretože som to nemala kde použiť nakoľko v mojom okolí nebol nik zo sluchovou vadou.Keby sa posunkový jazyk učil na školách,by sa celá komunikácia zjednoduhšila medzi počujúcimi a nepočujúcimi.Na kurz ,so mnou jedinou ťažko nedoslýchavou chodilo ešte 7 počujúcich.Jedna maminka chodila s 10 r. synom tiež s počujúcim,Bol moc vnímavý,šikovný.Cez priebeh kurzu šli zo školy na sústredenie a veru chlapček tam učil ostatné deti POSUNKOVAŤ.Bol na seba pyšný,hrdý a PRÁVOM. Mylím,že deti by to na školách bavilo.Že prečo nepočujúci rodičia odmietajú pomoc????? Lebo nevedia čo to je počuť,lebo sa vo svojej komunite cítia dobre,lebo nič iné od malička nepoznajú,je to pre nich normálne,prirod­zené.Ani ja som to nechápala,až mi to na moju otázku v Kochleárnom centre bolo vysvetlené.No málo sa o tejto téme celkovo rozpráva si myslím,aj ja som sa o to začala zaujímať,až po probléme so sluchom dovtedy NIE,

Liv
21. 10. 2015 21:09

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [3] Nacuvaci pristroj

Mozete mi prosim odporucit kvalitnu znacku NP dostupnu v SR, chcem sa vyhnut doplacaniu za opravy po zarucnej lehote. Mam stredne tazku poruchu. Dakujem.

Monika
5. 10. 2015 09:36

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [4] Myšlienka

Želám všetkým pekný deň. Dovoľujem si prispieť do Vášho fóra s myšlienkou, alebo skôr s otázkou ktorá mi vyvstala na základe osobnej skúsenosti. Aktuálne navštevujem kurz posunkového jazyka. Prvý level kurzu so mnou absolvoval aj môj 10 ročný syn –počujúci. Učil sa rýchlo a bavilo ho to – veď išlo o „zábavu“ a hlavne nemusel nič písať do zošita. V osobnom živote to zatiaľ nemá kde použiť, nemáme v rodine nepočujúcich a ani v okolí – ale „nikdy nehovor nikdy“. Aktuálne registrujem novú on-line službu na pomoc pre nepočujúcich. Chválim a zároveň držím palce nápadu, ALE pýtam sa: prečo neskúsite robiť osvetu na školách – už aj na základných? Keď nie ako súčasť napr. etickej výchovy alebo náboženstva, tak ako nepovinný predmet. Je smutné, že vieme do škôl presadiť cudzie jazyky, s ktorými sa stretneme alebo nakoniec aj nestretneme aktívne v praxi a človek so sluchovým postihnutím sa nevie dohovoriť so susedom alebo v bežnom živote napr. v obchode alebo na pošte.

Držím všetkým palce.

myslim
11. 5. 2015 11:18

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][5] RE: letny kurz

Podrobnejsie informacie najdete na http://www.myslim.sk/…int_kurz.php a http://www.myslim.sk/index.php?…

Richard
11. 5. 2015 08:26

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [6] letny kurz

Dobry den prepacte len sa chcem spytat na letny kurz posunkovej reci. Chcel by som sa prihlasit ale nikde som nenasiel ci sa za kurz plati a ak ano tak kolko. Som v robote nemam cas to hladat vdaka za odpoved ludia moc mi pomozete.

lena
14. 2. 2014 18:09

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [7] kochlerny implanta

Dobrý deň prajem, chcela by som poznať názor na to, prečo nepočujúci rodicia tak bojujú proti tomu, aby ich nepočujúce dieťa dostalo kochleárny implantát. Ich arguemnt je, že by stratili všetkých svojich priateľov z kruhov nepočujúcich. Ja nedokážem pochopiť aké je to prieteľstvo, keď je podmienené hluchotou dieťaťa. Poznám veľa rodín, ktorí majú zdravotne postihnuté dieťa, ale okrem mojej rodiny, robia všetko možné aj nemožné preto, aby ich dieťaťu pomohli. V tomto prípade je nezáujem o školu, nezáujem o dieťa (nech sa hrá pri počítači a neotravuje). Ďakujem za pochopenie, uvítam akúkoľvek rekaciu Lena

radka73
13. 11. 2013 22:40

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [8] Prispevky na kompenzacni pomucky

Dostala jsem dotaz od kamarada, tak ho davam sem, protoze mu neumim odpovedet. Jak to mate vy Slovaci s prispevkami na kompenzacni pomucky pro sluchove postizene? Taky vam nejak zredukovali seznam dotovanych pomucek? Co vam urad nebo stat proplaci? A v jakem procentu?

Marek Cupra
21. 5. 2013 13:04

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [9] počet nepočujucich na slovensku

Dobry den chcel by som vediat kolko je nepocujucích na slovensku,ak to nahodou niekto viete tak mi prosimvas napíste.Dakujem Ma­rek

Jipa
18. 2. 2013 21:32

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [10] Integrace

Dobrý den, jsem studentkou 3. ročníku VŠ. Ráda bych vás velmi ráda poprosila o chvilku Vašeho času na vyplnění dotazíku zjišťující názory na integraci sluchově znevýhodněných do bežných škol. Dotazník je URČEN pro osoby s jakýmkoliv sluchovým znevýhodněním. Tímto Vás moc prosím o vyplnění dotazníku na adrese http://integrace-do-beznych-skol.vyplnto.cz/ . Děkuji moc za pomoc a Váš čas!