Celá škola sa učila posunkový jazyk, aby sa v nej nová žiačka cítila vítaná

Pripravili si pre ňu špeciálne prekvapenie, ktoré nikto nečakal. 

DAYTON, 7. jún - Školáci v mestečku Dayton v americkom štáte Maine urobili naozaj dojemný skutok. Na tamojšiu školu nastúpila prvá žiačka, ktorá je sluchovo postihnutá. Riaditeľka zariadenia Kimberly Sampietro chcela jej prvý deň urobiť naozaj výnimočným a zároveň sa usilovala, aby sa nová študentka necítila nepríjemne kvôli tomu, že sa odlišuje od ostatných.

Šesťročná Morey Belanger komunikuje výlučne v posunkovej reči, a preto sa detičky v škole naučili základné výrazy, aby sa s ňou mohli porozprávať. Dohromady sa naučili dvadsať slov a niektoré výrazy boli polepené aj na stenách budovy, aby sa v tom lepšie orientovali. Riaditeľka taktiež dala do školy nainštalovať špeciálny asistenčný systém, ktorý je určený pre sluchovo postihnutých. A to nebolo všetko.

Do školy zavolali skutočnú Disney princeznú, ktorá dievčatku prekladala pesničku

Malú Morey prišla privítať samotná Popoluška a dievčina nemohla uveriť vlastným očiam. Pri vystúpení Disney princeznej sa všetci v sále snažili používať posunkovú reč a zaspievať si tak spoločnú pesničku. „Morey nás naučila mnoho vecí ešte predtým, ako nastúpila do školy. Vďaka nej sme sa naučili viac ako 20 slov vrátane farieb, písmen a slovíčok týkajúcich sa školy,"povedala riaditeľka pre portál CNN.

Morey učila spolužiakov abecedu a jej rovesníci k nej naozaj vzhliadajú. Matka dievčiny bola z prístupu školy naozaj unesená: Vďaka tejto aktivite sa Morey cítila veľmi dobre už v jej prvý deň. Myslím si, že detičky sa tešili, že sa spoločne môžu naučiť niečo nové."

 

zdroj: https://www.dobrenoviny.sk/c/164821/skolaci-privitali-sluchovo-postihnutu-spoluziacku-naozaj-dojemne-?fbclid=IwAR3s_ELha8-oYtWeAo1RY0wcRp518aAx8OL8xFtclzt0iBe4oAfo8ebHjTY

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.