NAŠE NAJKRAJŠIE MOMENTY V ROKU 2017

Rok 2017 bol plný jedinečných momentov. Zaspomínajte si na ne spolu s nami.

APRÍL

Otvorenie druhého ročníka kurzu angličtiny pre nepočujúcich

Na začiatku odvážny nápad – učiť nepočujúcich základy angličtiny, dostal v roku 2016 reálne kontúry. V roku 2017 sme ho zopakovali zase, tentoraz však s dvoma skupinami – začiatočníkmi i pokročilými. Výnimočný projekt si všimol aj denník SME.

Premiéra filmu Putovné načúvatká

V decembri 2015 sa Klaudia a Lukáš Oláhovci dozvedeli, že ich syn má ťažkú obojstrannú percepčnú stratu sluchu. Dostali sa do programu Mobilný pedagóg, ktorý im pomohol zásadným spôsobom. Rozhodli sa však, že si získané informácie nenechajú pre seba a nakrútili film Putovné načúvatka, ktorý podporil aj náš fond. V apríli mal film premiéru v Košiciach, v máji v Bratislave. Prečítajte si o filme viac.

SEPTEMBER

Krst knihy Máme dieťa s poruchou sluchu

Sen sa stal skutočnosťou. Tak by sa dalo zhrnúť viac ako 2-ročné úsilie Silvie Hovorkovej, Martiny Rzymanovej a Dariny Tarcsiovej, autoriek publikácie Máme dieťa s poruchou sluchu. Vďaka ich skúsenostiam, zapáleniu a precíznej práci máme na Slovensku knihu, ktorá môže zásadným spôsobom pomôcť pri výchove dieťatka s poruchou sluchu. Sme hrdí na to, že sme stáli pri prvotnej myšlienke i pri jej vzniku. Viac o knihe si môžete prečítať na tomto linku.

Druhé narodeniny Online tlmočníka

Služba Online tlmočník oslávila v tomto roku 2. narodeniny. Za toto obdobie Online tlmočník už dvakrát dokonca zachraňoval aj životy. Prečítajte si viac.

OKTÓBER

Naše aktuality na novej web stánke a fan page

Spustili sme pre vás novú, modernú web stránku, na ktorej sa dostanete ku všetkým potrebným informáciám rýchlejšie a jednoduchšie. Žiadna novinka vám neujde aj vďaka našej novej fan page na Facebooku.

NOVEMBER

Posledné stretnutie programu Mobilný pedagóg

V novembri sme uzatvorili piaty, a zároveň posledný ročník programu Mobilný pedagóg. Spolu 26 rodín sa stretlo v Tatrách, aby si vymenili skúsenosti a navzájom sa povzbudili. Aj keď program v doterajšej podobe končí, máme silnú víziu. Chceme dosiahnuť, aby i náš štát plnil svoju rolu tak, ako je to v ostatných slušných štátoch a budeme za to klopať na dvere, presviedčať, tlačiť a lobovať. Pozrite si fotky zo záverečného stretnutia.

 

Boli sme súčasťou prvého #GivingTuesday na Slovensku

Na Slovensku v uplynulom roku po prvý raz odštartoval #GivingTuesday, ktorý konkuruje myšlienke Black Friday a propaguje myšlienku nezištnej pomoci. Jeho hrdou súčasťou sme boli aj my a pomohli sme občianskemu združeniu NepočujúceDie­ťa.sk.

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.