Nepočujúca žena z Pukanca prežila v Kuvajte horor. Prišla o deti!

S deťmi je v kontakte len cez video a telefón.

 

Slovenka prišla o deti. Sú v KuvajteFoto: TV Markíza

Verila, že ju čaká pekná budúcnosť, no ružové sny sa rýchlo rozplynuli. Mladá žena z Pukanca neďaleko Levíc sa vydala do Kuvajtu. Nadšenie z arabskej exotiky však vystriedalo utrpenie. Zúfalá žena ušla domov na Slovensko, no teraz bojuje o svoje deti.

Nepočujúca Alica je s 9-ročným synom Jakubom a o rok mladšou Saraah v kontakte iba cez video v telefóne. Posiela jej ho otec detí, ktorý ich rozdelil. Syn je v Kuvajte, dcéra v Saudskej Arábii.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Alica sa s rovnako nepočujúcim zámožným Kuvajťanom zoznámila v špeciálnej škole pre nepočujúcich. Po sobáši v Egypte odišli do Kuvajtu. Začal ju vraj biť, a tak s deťmi ušla na Slovensko. No chcel, aby sa vrátila a použil trik.

Žena mu uverila a s deťmi do Kuvajtu odcestovala. Manžel ju ale vzal do Saudskej Arábie a oddelil od syna a dcéry. Aj Alicu odrezali od sveta. Rok a pol ju vraj väznili v jednej izbe.

Nepočujúca žena z Pukanca prišla o deti.

Alicina mama napokon zaťa horko-ťažko presvedčila, aby dcéru pustil na Slovensko. V centre pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže nám prisľúbili, že sa budú snažiť mladej žene pomôcť. Hoci rokovania s arabskými úradmi nie sú jednoduché a málokedy sa končia úspešne.

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.