Nepočujúci vodič Peter mal skvelé zamestnanie: Vzali mi prácu, ktorú som miloval

Peter nie je obyčajný chlap, ktorý sa nechá unášať osudom so založenými rukami.

Ako nepočujúci vyštudoval odbor grafika digitálnych médií, no pre tvrdú konkurenciu si nenašiel prácu. Vďaka odporúčaniu od nepočujúceho kamaráta sa dostal k taxislužbe Uber. Zostalo jediné, kúpiť auto a mohol začať zarábať a spoznávať nových ľudí. Po zákaze Uberu prišiel o prácu, ktorú mal rád a dávala jeho životu zmysel.

 

Za pol roka práce pre Uber spoznal nielen abecedu podnikania, ale aj náturu zákazníkov. „Niektorí nemali skúsenosti s nepočujúcim, no v pohode sme sa porozprávali. Našli sa aj ľudia, čo mi nerozumeli. Aj napriek tomu sme sa snažili komunikovať,“ konštatuje Peter. Väčšina skúseností s jeho klientelou ho, ako povedal, obohatila. Mnohí sa zaujímali o život nepočujúcich a dokonca si aj povymieňali vtipy. Našli sa však aj výnimky... „Raz som čakal zákazníka za rohom uličky. No ten sa hneval, že som neprišiel na jeho miesto. Tam však nebolo možné stáť a zavadzať iným autám, bolo by to proti predpisom. A tak som dostal nízke ohodnotenie. Ale také prípady sa, našťastie, dajú spočítať na prstoch jednej ruky.“ Petrove slová potvrdzujú aj štatistiky. Za pol roka odjazdil 900 jázd, z ktorých dostal 450 hodnotení s priemerom 4,95.K tomu treba prirátať aj 150 pochvál, svedčiacich o spokojnosti zákazníkov.

Práca mu vyhovovala aj preto, že sa začínala prihlásením v ľubovoľnom čase a končila sa odhlásením v aplikácii. Tento džob mu priniesol voľnosť a zároveň napĺňal jeho najväčšiu záľubu – spoznávanie nových ľudí a šoférovanie. Teraz však svoju milovanú prácu nemôže vykonávať. Uber má na Slovensku zakázanú činnosť. Peter, ktorý v súčasnosti pracuje v gastronómii, dúfa, že sa to čoskoro zmení a on bude opäť voziť 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.