Unikátny záber nepočujúceho fotografa Cyrila: Toto mu budú závidieť aj profesionálni lovci búrok!

Dychberúci záber! Nepočujúcemu amatérskemu fotografovi sa podarilo urobiť záber, ktorý mu závidia aj profesionálni lovci búrok.

Cyril Drozda (48) utorňajšie besnenie bleskov nad obcou Častá (okr. Pezinok) zvečnil tak ako nikto iný. Rovno pred jeho očami a objektívom totiž udrel blesk do kostolnej veže.

Jeho zábery nočnej oblohy, búrok a prírodných krás vyrážajú dych. Je ťažké uveriť, že fotografovanie ho neživí, ale je len jeho záľubou. „Som od detstva nepočujúci. Pracujem ako zvárač a pred asi tromi rokmi ma zaujali videá na youtube, ktoré ukazovali, ako fotografi pracujú s fotoaparátom a fotia nádherné zábery. Lákalo ma to vyskúšať, tak som si kúpil foťák,“ priznal sa Novému Času nadšenec fotografovania s tým, že najprv si kúpil len základný fotoaparát.

Neskôr si zabezpečil kvalitné profi vybavenie. Technické veci o nastavení fotoaparáta sa naučil najmä cez videá na internete. „Veľmi mi pomohol aj môj nepočujúci kamarát Adam Kováč, ktorý je už profesionálny fotograf,“ povedal Cyril a prezradil, že najradšej fotí prírodu. V utorok večer sa západným Slovenskom prehnala silná búrka. Blesky pretínali oblohu jeden za druhým, a preto sa Cyril rozhodol chytiť šancu za pačesy a na oblohu namieril svoj fotoaparát. Ani vo sne netušil, že sa mu podarí takýto unikátny záber.

Za ten však vraj vďačí náhode. „Fotil som veľmi veľa záberov za sebou s prestávkami asi 30 minút. Keď prišla tá najväčšia búrka, musel som foto- aparát schovať. Blesk udrel do kostolnej veže v Častej o 22.48 hod.,“ prezradil amatérsky fotograf a dodal, že unikátnu snímku vybral spomedzi vyše 500 záberov.

 

zdroj: https://www.cas.sk/clanok/1009424/unikatny-zaber-nepocujuceho-fotografa-cyrila-toto-mu-budu-zavidiet-aj-profesionalni-lovci-burok/

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.