Podcasty o podnikaní odteraz už aj pre nepočujúcich

Bratislava, 29. október 2020 - V poradí 43. epizóda úspešného slovenského podcastového kanála Na rovinu o podnikaní bola tentokrát niečím iná a výnimočná. Po prvýkrát bola totiž celá preložená do posunkového jazyka, a tak si ju mohli vychutnať aj poslucháči z radov nepočujúcich. Tí majú navyše aj o jeden dôvod na radosť viac – vďaka spolupráci s Centrom bezbariérovej komunikácie budú takto preložené všetky nasledujúce epizódy tohto kanála.  

 

Projekt Na rovinu vznikol v roku 2016 s cieľom vzdelávať ľudí v oblasti osobných financií. Len za posledný rok si prednášky na rôzne zaujímavé témy pozrelo prostredníctvom live streamov už viac ako 100 000 ľudí. Spomínaný podcast o podnikaní odštartoval, ako súčasť tohto projektu, začiatkom februára 2019. Moderátori Viliam Bendík, Erik Lakomý a Peter Vrábel v ňom pravidelne spovedajú skúsených podnikateľov, ktorí vybudovali úspešné firmy nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Priemerná mesačná počúvanosť je viac ako 15 tisíc  poslucháčov, pričom priemerná počúvanosť nových epizód sa pohybuje na úrovni 3 až 4 tisíc poslucháčov.

 

Aj keď presný počet podnikateľov z radov nepočujúcich nie je známy, celkovo na Slovensku máme približne 5 tisíc posunkujúcich nepočujúcich a ďalších približne 230 tisíc ľudí so sluchovým hendikepom. Pre prvú skupinu je dôležitý najmä posunkový jazyk, pre druhú skupinu je to zase písaný text (prepisy epizód) alebo titulky. Okrem prekladov do posunkového jazyka  budú preto podcasty dostupné pre nepočujúcich aj vo forme kompletných prepisov.

 

“Prekladať naše podcasty do posunkového jazyka bolo prirodzeným krokom, pretože sa už dlhšie snažíme pomáhať zdravotne znevýhodneným v rôznych spoločenských oblastiach. Chceme, aby aj oni mali pohodlný prístup k dôležitým a užitočným informáciám z oblasti biznisu. Je to dôležité hlavne v tomto období, keď sú možnosti na Slovensku pre nich ešte stále značne limitované a denne sa musia vyrovnávať s množstvom prekážok”, povedal Peter Mačák, CEO spoločnosti PROSIGHT Slovensko, ktorá stojí za podcastom „Na rovinu o podnikaní“.  

 

Nové epizódy podcastu z oblasti motivácie, rozvoja biznisu, praktických návodov či rovnováhy pracovného a osobného života vychádzajú vždy 2x mesačne, a to v utorok. Všetky epizódy si môžete vypočuť na stránke www.narovinu.online alebo na streamovacích platformách iTunes, Spotify, Android Podcasts, TuneIN, Google Podcasts, Instagram a YouTube.

 

Link na podcast: www.narovinu.online

Link na verziu v posunkovom jazyku: https://www.youtube.com/watch?v=LgGnBvFTKbI&feature=youtu.be

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.