Trapas počas príhovoru prezidentky: Pred tlmočníkom do posunkového jazyka sa motali zmätení Kotleba a Biháriová

Tlmočník však situáciu zvládol s prehľadom a naďalej pokračoval v prekladaní, akoby sa nič nedialo.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v pondelok večer prihovorila ľuďom na Slovensku pri príležitosti utorkového výročia Nežnej revolúcie. Ľudí vyzvala, aby si pamiatku revolúcie uctili dôstojne a vyzvala ich, aby aj v čase pandémie rešpektovali pravidlá. 

Počas jej príhovoru však došlo k trapasu a technickému zlyhaniu zo strany televízie TA3. V reálnom čase totiž prezidentkine slová prekladal do posunkovej reči tlmočník. V jednom momente sa za tlmočníkovým chrbtom začal prechádzať nič netušiaci šéf extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba, ktorý bol hosťom v diskusnej relácii Téma dňa.

Pár sekúnd na to sa objavili aj ďalšie osoby, ktoré si však už musel všimnúť aj samotný tlmočník, keďže sa okrem Kotlebu začal motať v štúdiu so zeleným plátnom v priestore medzi kamerou a tlmočníkom aj predsedníčka mimo parlamentnej strany Progresívne Slovensko Irena Biháriová a zmätený štáb.

Tlmočník však celú situáciu zvládol bez väčších komplikácií a aj napriek neprofesionalite hostí v relácii a narušeniu živého prenosu sa nedal vyrušiť a naďalej pokračoval v tlmočení, akoby sa nič nedialo.

Vtipnú situáciu niektorí používatelia zaznamenali, a zostrih z príhovoru už zdieľala aj známa satirická stránka Zomri.

 

zdroj: https://refresher.sk/91278-Trapas-pocas-prihovoru-prezidentky-Pred-tlmocnikom-do-posunkovej-reci-sa-motali-zmateni-Kotleba-a-Bihariova

 

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.