Chcela, aby si jej nepočujúca priateľka užila svadbu naplno. Pripravila pre ňu veľké prekvapenie

Počas svadby nepočujúci nedokážu držať krok so skupinami ľudí, ktorí rozprávajú súčasne.

LONDÝN 30. júla - Nevesta dojala svoju priateľku, keď ju prekvapila krásnym gestom, aby sa uistila, že počas svadobného dňa nič nepremešká. Jej kamarátka Laura Driver, s ktorou sa podľa Mirror priatelí dvanásť rokov, je od detstva nepočujúca a Sian chcela, aby si jej svadbu užila, ako všetci ostatní hostia. Nevesta so ženíchom Nickom nainštalovali do svadobnej miestnosti obrazovky, na ktorých sa objavoval automatický prepis slov, ktoré hovorili svadobčania do mikrofónov, na text, aby ich Laura mohla čítať v reálnom čase.

Laura, ktorá sa čudovala, na čo je toľko obrazoviek v miestnosti, gesto dojalo k slzám. „Toto bolo prvýkrát, čo som bola v centre diania svadby. Celé ma to rozplakalo a môj plač zase rozplakal nevestu a nik to nevedel zastaviť,“ zasmiala sa. Nepočujúca kamarátka sa prvýkrát v živote cítila dôležitá, ako ktorýkoľvek iný svadobný hosť.

S vážnou poruchou sluchu sa už narodila a v priebehu rokov sa poškodenie naďalej zhoršovalo. Keď mala 25 rokov, lekári jej nasadili kochleárny implantát, no pri komunikácii s ostatnými sa stále spolieha na čítanie z pier a posunkový jazyk. Kvôli tomu sa častokrát v spoločnosti cíti odstrčená, pretože nedokáže držať krok so skupinami ľudí, ktorí rozprávajú súčasne. „Keď sa ľudia smejú na vtipoch, ktoré nedokážem počuť, cítim sa ako duch. Teraz to bolo naozaj krásne, pretože som sa mohla smiať spoločne so všetkými,“ prezradila na záver. Skúsenosť zo svadby prinútila Lauru premýšľať nad tým, ako urobiť udalosti ako sú svadby viac inkluzívne. „Veľmi by som chcela, aby mali všetci nepočujúci takúto šancu, ako som mala ja,“ uzavrela s nádejou.

 

zdroj: https://www.dobrenoviny.sk/c/200931/chcela-aby-si-jej-nepocujuca-priatelka-uzila-jej-svadbu-naplno-pripravila-pre-nu-velke-prekvapenie

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.