PUTOVNÉ NAČÚVATKÁ SA STALI REÁLNYM NÁVODOM NA PREŽITIE PRE RODIČOV DETÍ S PORUCHOU SLUCHU

Film Putovné načúvatka, ktorý vyšiel z našej produkcie, je dielom našich kolegov. Manželia Lukáš Oláh a Klaudia Oláhová sú sami rodičia nepočujúceho syna. Filmom chceli pomôcť ďalším rodičom , ktorým do života vstúpi dieťa s poruchou sluchu. I keď naša činnosť smeruje prevažne k Rómom, toto je téma, ktorá nepozná etnicitu. Svedčí o tom i to, že Lukáš a Klaudia sa so svojim filmom stali laureátmi ocenenia Roma spirit 2017 v kategórii Čin roka.

„Film reálne pomáha, to bolo našim cieľom a my sme nesmierne štastní, že sme mohli takto pomôct a prispieť. O téme často diskutujeme, kontaktuje nás množstvo rodičov, ľudia, ktorých téma zaujala, naposledy nás veľmi potešilo a podporilo, keď nám napísala mamička 5 mesačného dievčatka, že jej film veľmi pomohol, že bola neštastná, mesiac v tápení, ale film jej odhalil iný rozmer choroby. Informácie a životné skusenosti ľudí, ktorí prežívajú podobné situácie sú vždy na nezaplatenie. A v našom filme sa nám to podarilo“, vysvetlila jedna z autorov filmu, Klaudia Oláhová.

Film mal celkom dve premiéry, košickú a bratislavskú. Vo videu si môžete pozrieť ako to vyzeralo na premiére v Bratislave a čo si o filme myslia tí, ktorí sa na neho prišli pozrieť.

https://youtu.be/ym38NIq8AVs

video_embed

Pridať nový komentár

Restricted HTML

  • You can align images (data-align="center"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.